čtvrtek 30. října 2014

Karavan

Nejen swapováním živ je člověk.
Jak už jsem psala začátkem července dostali jsme karavan, ovšem v dezolátním stavu. Kdysi to byl skládací karavan Astra 300.

 Nyní v podstatě byla zachráněn před rozebráním do šrotu. Upřímně, kdyby byl materiál na stavbu, tak by bylo lepší ji komplet odstrojit a na podvozku postavit něco nového podle našich představ. Materiál a hlavně finance však nejsou a tak se opět z Přemka stal opravář a mistr improvizace.
Nejdříve bylo nutno opravit prohnilou stěnu a dát nová okna. Pak odbourat x tlustých dřevotřískových desek z podlahy a podlahu opravit.

Pak přišla nehorší práce a to shodit střechu, která byla naprosto nesmyslně podbitá různě prkny a trámky. Navíc jsme se shodli s Přemkem v tom, že potřebujem střechu vyšší. Předtím se v karavanu nedalo stoupnout rovně.

Ve výsledku Přemek natřel střechu na béžovo, protože pod tou červou to bylo v létě, jak v sauně.
Pak už následovala práce vevnitř, oprava postelí, skříněk.
Aktuálně máme už opraveno, Přemek už i vnitřní prostory vymaloval a natřel. Je zavedena elektrika.


Potřebujeme ještě záclony, závěsy, koberec...ideálně i jiné matrace. Dále pak vybavit vařičem, nádobím...prostě zútulnit a doladit.
Příští rok v létě nás ještě čeká venkovní úprava.

Celé album s fotkami, kde můžete porovnat a pozorovat, jak postupujeme dál, najdete zde.


4 komentáře:

 1. Ahoj . Máte to veľmi pekné . Ja musím teraz prerabat tiež karavan . Ešte neviem ako ☺☺ dávali ste sadrokartonove panely ? A potom drevené lišty ? Fakt sa mi to veľmi páči .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj,
   Kostra karavanu je jak vidíš dřevěná. Z venku je plech, uvnitř stěn je jako výplň polystyrén. Vnitřní stěny karavanu jsou některé původní umakartové, ty co bylo třeba vyměnit, tak jsme dávali sololit.

   Vymazat
  2. dobry den nemeli by jste prosim od nej jeste tu strechu dekuji pecko tel 730620028

   Vymazat
  3. Dobrý den, střechu už nemáme.

   Vymazat